English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 12 Ιανουαρίου 2012

3η Νίκη για το Παιδικό του Αγ. Νέστορα

Ερμής – Αγ. Νέστορας
44-61
    Άλλη μια νίκη για το παιδικό του Αγίου Νέστορα στο πρωτάθλημα μπάσκετ που βρίσκεται σε εξέλιξη.
    Σε παιχνίδι που έγινε στο κλειστό της Μπάρας την Τετάρτη 11/1/2012 τα παιδιά του Νέστορα έφυγαν νικητές από την έδρα του Ερμή με σκορ 44-61.
    Στο 1ο δεκάλεπτο είχαμε ένα παιχνίδι μοιρασμένο για της δυο ομάδες, 6-6 στο 5.26΄και 10-11 στο 2.35΄ για να κλείσει η περίοδος με 14-15 υπέρ του Νέστορα.
    Στο 2ο δεκάλεπτο ο Νέστορας μπήκε δυνατά  και με ένα σερί 0-6 έκανε το σκορ 14-21 στο 7.29΄και κρατώντας τη διαφορά σ΄όλη τη διάρκεια του δεκαλέπτου έκλεισε το ημίχρονο με 21-28.
    Με το ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου κάνοντας ένα σερί 4-12 ο Νέστορας ανέβασε το σκορ στο 25-40 στο 3.55΄για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 28-44.
    Στο 4ο δεκάλεπτο νέο ξέσπασμα από το Νέστορα και ένα επιμέρους 1-12 κάνοντας το σκορ 29-56 στο 6.31. Από εκεί και μετά έπεσε ο ρυθμός από πλευράς Νέστορα δίνοντας τη δυνατότητα στον Ερμή να πετύχει εύκολα καλάθια και να μειώσει το σκορ φέρνοντας το παιχνίδι στο τελικό 44-61 υπέρ του Νέστορα.
Τα δεκάλεπτα (1ος ο Ερμής) 1ο 14-15, 2ο 21-28, 3ο 28-44, 4ο 44-61.