English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

Νίκη για Νέστορα

Αγ. Νέστορας – Γ.Σ. Φύλλου
65-55
            Με νίκη έκλεισε τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος η ομάδα των Αδρών του Νέστορα. Στην τελευταία στροφή του 1ου γύρου επιβλήθηκε του Γ.Σ. Φύλλου με σκορ 65-55.
            Ήταν ένα πολύ δυνατό παιχνίδι που ουσιαστικά κρίθηκε στα τελευταία λεπτά μια και το σκορ ήταν 53-52,  3.35΄πριν τη λήξη. Τελικός νικητής η ομάδα του Νέστορα που στο τέλος βρήκε της λύσεις που έπρεπε και πήρε μια πολύτιμη νίκη. Το παιχνίδι σημαδεύτηκε και από τον τραυματισμό του Κολότσιου, που αποχώρησε με διάστρεμμα ένα λεπτό πριν την λήξη του 1ου δεκαλέπτου.
            Το 1ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τον Νέστορα να προηγείται 7-2 στο 7.30΄ για να έχουμε το 9-9 στο 4.43΄ και στο τέλος της περιόδου 16-19 για την ομάδα του Φύλλου.
            Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα της Καρδίτσας άρχισε να παίρνει μια διαφορά κάνοντας το 22-30 στο 6.01΄ για να πάμε στο ημίχρονο με 32-34.
            Στο 3ο δεκάλεπτο καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ για να κλείσει η περίοδος με 46-46 και όλα να αρχίσουν από την αρχή.
            Στο 4ο δεκάλεπτο ο Νέστορας πέρασε μπροστά στο σκορ 53-50 στο 4.44΄ και 57-55 στο 1.27΄. Με ένα σερί 8-0 στο τελευταίο λεπτό ο Νέστορας πήρε τη νίκη με 65-55.
Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 16-19, 2ο 32-34, 3ο 46-46, 4ο 65-55.

Έπαιξαν Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 2, Τζιούφας Α. 2, Τσιακμάκης Κ. 2, Μπαλλάς Α. 2, Γκριμπογιάννης Π. Χλωρός Π. Τόλλιος Κ. 4, Αργύρης Κ. 16(4), Πάτρας Β. 22, Κολότσιος Α. 7, Μπαρούτας Ε. 8 (2).
Γ.Σ. Φύλλου (Καραμίντζιος Π) Φαλάγγας Μ 3, Τασιόπουλος Κ. 8, Καρακώστας Ν. 13(1), Αργάτης Δ. 1, Αρχοντής Β. 11, Αγγέλης Ν. Τσούπος Ε. 2, Παπακυρίτσης Χ. Μπιρνάρας Δ. 17.