English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

1η Νίκη για το Παιδικό του Αγ. Νέστορα

Αίολος – Αγ. Νέστορας
31-54
            Με κεκτημένη ταχύτητα από την περσινή κατάκτηση του Παιδικού Πρωταθλήματος Μπάσκετ, ο Νέστορας επιβλήθηκε του Αιόλου με σκορ 31-54 στην 1η αγωνιστική του παιδικού πρωταθλήματος.
            Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό την Δευτέρα 19/12/2011, τα παιδιά του Νέστορα δεν δυσκολεύτηκαν σε κανένα σημείο του αγώνα και πέτυχαν έτσι την πρώτη τους νίκη.
            Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ, ο Αίολος δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο το αγώνα να απειλήσει και μοιραία ήρθε το τελικό 31-54 υπέρ του Νέστορα.
            Στο 1ο δεκάλεπτο είχαμε ένα εκρηκτικό ξεκίνημα από τον Άγ. Νέστορα που προηγήθηκε με 0-10στο 6.00΄, για να τελειώσει η 1η περίοδος με 4-17.
            Στο 2ο δεκάλεπτο είχαμε 7-22 στο 2.42΄για να τελειώσει το ημίχρονο με 11-24 υπέρ του Νέστορα.
            Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Νέστορας έκανε ένα σερί 0-6, κάνοντας το σκορ 11-30 στο 6.50΄, για να τελειώσει και η 3η περίοδος με 20-39.
            Στην 4η περίοδο η διαφορά μεγάλωσε κι άλλο 22-44 στο 6.22΄και 24-52 στο 2.39΄, για να τελειώσει ο αγώνας με 31-54 υπέρ του Νέστορα.
Τα δεκάλεπτα (1ος ο Αίολος) 1ο 4-17, 2ο 11-24, 3ο 20-39, 4ο 31-54.
Έπαιξαν: Αίολος Τρικάλων (Φόρος) Χριστοφόρου Γ. Ευαγγελακόπουλος Γ. 6, Ζαρογιάννης Θ. 3, Μπέφας Ε. 1, Κιουσεντερλής Φ. 5, Κοτρώνης Χ. 7, Πουλέντζας Γ. 4, Γιαννούλης Στ. Πολύζος Κ. 2, Κατσίκης Γ. 3, Παπαευθυμίου Β.  Γρηγορίου Π.
Α.Σ. Άγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Κοτσίρας Φ. Γκριμπογιάννης Π. 4, Τσιακμάκης Κ. 11, Πάτρας Ν. 2, Τζώρτζης Γ. Τσιούλης Αθ. 3, Τόλλιος Κ. 27(1), Τίκος Β. 2, Τέγος Κ. Γιαννούλας Ν. Παπαναστασίου Ν. 5, Νταούλας Β.

Νέα μεγάλη νίκη για Νέστορα

Α.Σ Αγ. Νέστορας – Πράσινη Γωνιά
98-35

Καταιγιστικός για άλλη μία φορά ο Άγιος Νέστορας πέτυχε την 4η νίκη του σε 5 αγώνες, δίνοντας μάλιστα για ακόμη μια φορά μεγάλες διαστάσεις στο σκορ.
            Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό την Κυριακή 18/12 τα παιδιά του Νέστορα επιβλήθηκαν της Πράσινης Γωνιάς με 98-35 στα παλίσια του Πρωταθλήματος της Β΄ ΕΣΚΑΘ.
            Από την αρχή του αγώνα φάνηκαν οι διαθέσεις της ομάδας του Νέστορα αφου στο 4.26΄το σκόρ ήταν ήδη 16-5. Στο υπόλοιπο του 1ου δεκαλέπτου κάνοντας ένα επιμέρους σερί 16-4 έκλεισε η 1η περίοδος με 32-9.
            Στο 2ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα. 40-12 στο 5.33΄και 47-16 στο 3.30΄, για να κλείσει το ημίχρονο με 54-19 υπέρ του Νέστορα.
            Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε στους 40 πόντους, 66-26 στο 3.52, για να κλείσει η περίοδος με 74-31.
            Στην τελευταία περίοδο είχαμε διαδοχικά 80-33 στο 5.41΄και 90-35 στο 0.40΄, για να τελειώσει το παιχνίδι με 98-35 υπέρ του Νέστορα.
Τα δεκάλεπτα (1ος Αγ. Νέστορας) 1ο 32-9, 2ο 54-19, 3ο 74-31, 4ο 98-35
Έπαιξαν: Α.Σ. Αγιος Νέστορας (Τίκος Γ.) Γεωργομάνος Β. 11, Βόπης Α. 9,Τσιακμάκης Κ. 2, Μπαλλάς Α. 16, Γεωργόπουλος Μ. 7, Μπίζιος Ρ. 4, Μπαλωμένος Α. 4, Χλωρός Π. 2, Πάτρας Β. 13, Κολότσιος Α. 20, Δασκαλόπουλος Β. Μπαρούτας Ε. 10.
Πράσινη Γωνιά Α.Ο. (Αλεξίου Β)  Σπυλογιάννης Χ. 2, Κουσαϊτης Α. 1, Πετσιάς Θ. Γκάνιας Ν. 6, Τσιάκας Β. Αργύρης Κ. 7, Καρδούτσος Κ. 6, Τσάτσος Θ. 6, Ζησόπουλος Α. Τζιούφας Α. 7, Σιμορέλης Δ. Αντωνίου Β.