English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

Β΄ΕΣΚΑΘ Αγ. Νέστορας – Φίλιππος 89-35

Αγ. Νέστορας – Φίλιππος
89-35

Παίζοντας κατά διαστήματα εκπληκτικό μπάσκετ η ομάδα του Νέστορα υποχρέωσε το Φίλιππο σε βαριά ήττα με το εκπληκτικό 89-35.

Από την έναρξη του αγώνα ο Νέστορας έδειξε τις άγριες διαθέσεις του αφού προηγήθηκε 15-4 στο 1.34΄ κλείνοντας το δεκάλεπτο με 19-9.
    Το 2ο δεκάλεπτο ήταν παράσταση για ένα ρόλο, μια και ο Νέστορας κατάφερε να κάνει ένα σερί 22-0 φτάνοντας το σκορ στο 41-9 στο 1.10΄για να κλείσει το ημίχρονο με 42-11.
    Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να μεγαλώνει και άλλο 54-13 στο 5.58΄ για να φτάσει στους 45 πόντους 62-17 στο 4.10΄για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 69-27.
   Στο 4ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα με τον Νέστορα να αυξάνει την διαφορά 75-29 στο 7.41΄ φτάνοντας με την λήξη του αγώνα στο 89-35.
Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 19-9, 2ο 42-11, 3ο 69-27, 4ο   89-35
¨Επαιξαν Α.Σ. Αγιος Νέστορας (Τίκος Γ.) Πάτρας Δ. 6. Τσιακμάκης Κ. 8, Μπαλλάς Α. 9, Γεωργόπουλος Μ. 6, Χλωρός Π. 4, Πάτρας Β. 20, Κολότσιος Α. 6, Δασκαλόπουλος Ε. 2, Μπαρούτας Ε. 6. Βόπης Αθ. 4, Σκρέκας Κ. 10. Τσιούλης Αθ. 8.
Φίλιππος ΑΠΟ (Φόρος Φ) Γκιρεμέζης Θ. 2, Πάνος Θ. 4, Τσιουμάνης Α. Ντόβας Α. Τσιόκας Η. 2, Πουλιανίτης Θ. Σιαφής Α. Κλαπανάρας Ε. 13(1), Ζωγράφος Β. 8, Τζιτζιλώνης Α. 2, Κουτής Ι. Βλαχοκώστας Γ. 4.