English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Νέστορας – Δίλοφο 53-63

Ήττα για Άγιο Νέστορα
Νέστορας – Δίλοφο
53-63

Δεν τα κατάφερε ο Άγιος Νέστορας, στο ντέρμπι των πρωτοπόρων στη Β΄ ΕΣΚΑΘ. Γνώρισε την ήττα στην εντός έδρας αναμέτρηση από το Δίλοφο και έτσι έχει κριθεί η πρώτη θέση του πρωταθλήματος αν και βρισκόμαστε ακόμη στην 1η αγωνιστική του 2ο γύρου.
    Σε παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 22/1 στο Δημοτικό Κλειστό η ομάδα του Νέστορα δεν μπόρεσε να  ανατρέψει το προγνωστικά και ηττήθηκε με 53-63απο το Δίλοφο.
    Στο 1ο δεκάλεπτο είχαμε ένα γρήγορο 6-0 για τον Νέστορα στο 7.32΄. Στη συνέχεια η ομάδα του Δίλοφου αντέδρασε κάνοντας ένα σερί 11-0 για να γίνει το σκορ 6-11 και να κλείσει το δεκάλεπτο με 15-15.
    Στο 2ο δεκάλεπτο οι ομάδες πηγαίνανε μαζί στο σκοράρισμα 20-20 στο 5.26΄ και 27-25 στο 2.09΄ για να τελειώσει το ημίχρονο 29-28 υπέρ του Νέστορα.
    Με την έναρξη του 2ο ημιχρόνου 34-35 στο 5.21΄ για να φτάσουμε στο τέλος της περιόδου στο 39-44 υπέρ του Δίλοφου.
    Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα του Δίλοφου εκμεταλλεύτηκε με τον καλλύτερο τρόπο τα λάθη του Νέστορα άρχισε να χτίζει μια διαφορά, 39-50 στο 6.31 και 44-6 στο 2.57 για να πάρει τελικά το παιχνίδι 53-63.
Τα δεκάλεπτα (1ο Αγ. Νέστορα) 1ο 15-15 2ο 29-28 3ο 39-44 4ο 53-63.
Έπαιξαν: Άγιος Νέστορας (Τίκος Γ.) Γεωργομάνος Β. 10, Τσιακμάκης Κ. Μπάλλας Α. Γεωργόπουλος Μ. 2, Μπίζιος Ρ. Σκρέκας Κ. Βόπης Α. Πάτρας Β. 3, Τόλλιος Κ.2, Κολότσιος Α. 27(2), Δασκαλόπουλος Β. Μπαρούτας Ε 9.
Γ.Σ Δίλοφο: (Παπαθεοδώρου Α.) Μπαταγιάννης Γ. 12, Κηπουρός Κ. 12(1) Κάλφος Χ. 14 Νασιακόπουλος Γ. 2, Μπλάτσιος Κ. 14(4) Βαιράμης Ι. Μποζαρλής Θ 3, Γκορτσίλας Γ. 6