English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013

Με νίκη επί του Κρόνου συνέχισαν οι άνδρες

Νέστορας – Κρόνος
73-61
            Με νίκη επί του Κρόνου στην πρώτη αγωνιστική του 2ου γύρου, συνέχισαν οι άνδρες του Νέστορα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό που άνοιξε την αυλαία του 2ου γύρου, επιβλήθηκαν του Κρόνου με σκορ 73-61.
            Από το 1ο δεκάλεπτο τα παιδιά του Νέστορα μπήκαν δυνατά κάνοντας το 10-4 στο 5.30΄. Με ένα σερί 1-8 η ομάδα του κρόνου πέρασε μπροστά με 11-12 στο 3.22΄. Η απάντηση από την πλευρά του Νέστορα ήταν ένα σερί 10-2 με την λήξη της περιόδου κάνοντας το 21-14.
            Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα του Κρόνου προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ 25-20 στο 5.28΄ αλλά με ένα σερί 14-6 ο Νέστορας πήγε στο ημίχρονο προηγούμενος με 39-26.
            Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα 50-35 στο 5.01΄, και 56-41 στο 2.42΄για να κλείσει η περίοδος με 59-45.
            Στην 4η περίοδο δεν άλλαξε κάτι με τον Νέστορα να έχει συνεχώς διαφορά πάνω από 10 πόντους με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 73-61.
Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 21-14, 2ο 18-12, 3ο 20-19, 4ο 14-16

Επαιξαν Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. Τζιούφας Α. Τσιακμάκης Κ. 4, Μπάλλας Α. 17(2) Τσιούλης Α. 1, Τόλλιος Κ. 13(2), Αργύρης Κ. 3(1), Πάτρας Β. 27(1), Γκριμπογιάννης Π. Μπαρούτας Ε. 8(2)
Κρόνος ( Παλάτος Γ.) Ζέρβας Γ. 2, Χρηστάκος Σ. 2, Μακρής Γ. 6, Γουλιώτης Δ. Τζέλης Α. 6, Νταής Α. 10(1), Μπατατόλης 19, Μπούκας 2, Κωτούλας Λ. 2,  Πλάφας Χ. Τσέτης Δ. 9, Τζιορτζιώτης Α 3(1)