English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Τρίτη 21 Φεβρουαρίου 2012

Παιδικό Ίκαροι - Αγ. Νέστορας 46-60

Την 8η νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα του Αγ. Νέστορα για το Παιδικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ.
  Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας την Δευτέρα 20/2/2012 επιβλήθηκε των Ικάρων εκτός έδρας με σκορ 46-60.
  Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Νέστορα επέβαλε το ρυθμό που ήθελε και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ομάδα των Ικάρων να διεκδικήσει κάτι από αυτό το παιχνίδι. Ήδη στο 5.44΄το σκορ ήταν 4-10 και με ένα σερί 2-10 για τα επόμενα λεπτά, έκλεισε το δεκάλεπτο με 6-20.
  Στο δεύτερο δεκάλεπτο τρέχοντας ένα σερί 4-17 η ομάδα του Νέστορα έκλεισε το ημίχρονο με 10-37.
  Στην αρχή του 2ου ημιχρόνου η διαφορά ξεπέρασε του 30 πόντους 15-46 στο 4.56΄ για να τελειώσει  το τρίτο δεκάλεπτο με 23-50.
  Στο 4ο δεκάλεπτο έπεσε ο ρυθμός από πλευράς Νέστορα που είχε την πολυτέλεια να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες δίνοντας πολύ χρόνο συμμετοχής σε όλη την ομάδα. Έτσι είχαμε 28-54 στο 8.37΄ και 38-56 στο 4.45΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 46-60 με την ομάδα του Νέστορα να παίρνουν την 8η νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.
Τα δεκάλεπτα (1οι Ικαροι) 1ο 6-20, 2ο 10-37, 3ο 23-50, 4ο 46-60
Έπαιξαν Ικαροι Ακαδ. Τρι. (Γούσιος Α.) Ζησόπουλος Θ. Φλώρος Γ. Παπαβασιλείου Δ. Ζαχαράκης Β. Παπανδρέου Δ. 36(1), Νικλητσιώτης Χρ. 8. Τσίγκας Κ. Γκαραγκούνης Α. 2, Κακαράντζας Π.
Α.Σ. Άγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Κοτσίρας Φ. Γκριμπογιάννης Π. 4, Τσιακμάκης Κ. 16, Κοντοβουνίσιος Κ. 2, Πάτρας Δ. 9, Τσιούλης Αθ. 15, Τίκος Β. Τόλλιος Κ. 4, Νταούλας Β. 4, Πάτρας Ν. 6, Τζώρτζης Γ. Τέγος Κ.