English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Νίκη των Εφήβων επί του Κρόνου

Α.Σ. Κρόνος – Αγ. Νέστορας
42-70
       Με νίκη συνέχισαν οι έφηβοι του Νέστορα στο πρωτάθλημα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό της Μπάρας επιβλήθηκαν του Κρόνου με σκορ 42-70.
     Όπως δείχνει και η εξέλιξη του σκορ, σε κανένα σημείο του παιχνιδιού η ομάδα του  Νέστορα δεν έδωσε το δικαίωμα στον Κρόνο να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Μόνο στο 4ο δεκάλεπτο που έπεσε ο ρυθμός από πλευράς Νέστορα, ο Κρόνος κατάφερε και ακολούθησε στο σκοράρισμα.
     Στο 1ο δεκάλεπτο ο Νέστορας μπήκε δυνατά προηγήθηκε 2-9 στο 7.28΄ και 4-12 στο 5.36΄, για να κλείσει η περίοδος με 9-16 υπέρ του Νέστορα.
      Στο 2ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα με τον Νέστορα να ανοίγει τη διαφορά 11-22 στο 8.04΄και 11-32 στο 2.11΄για να πάμε στο ημίχρονο με 15-34 υπέρ του Νέστορα.
      Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε και άλλο 21-43 στο 3.26΄. Με ένα επιμέρους 4-10 για το υπόλοιπο της περιόδου έκλεισε το δεκάλεπτο με το Νέστορα προηγούμενο με 25-53.
    Στο 4ο δεκάλεπτο έπεσε ο ρυθμός από πλευράς Νέστορα, οι δύο ομάδες σκόραραν διαδοχικά για να φτάσουμε στο τελικό 42-70.
Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 9-16, 2ο 15-34, 3ο 25-53, 4ο 42-70

Έπαιξαν Κρόνος ΑΕ (Φόρος Φ.) Τζιάννης, Τσέτης 18, Λέτσιος 6, Πλαφάς, Στραγάλης 2, Χαλιμούρδας, Τζιαβαλιάρης 9, Γκούμας, Λέτσιος 5, Καλύβας 2, Καλαμποκίνης, Πασσιάς,
Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 5, Τζιούφας Α. 2,  Τσιακμάκης Κ. 3(1), Μπάλλας Α. 3(1), Τόλλιος Κ. 6, Αργύρης Κ. 6, Μπαρούτας Χ. 6, Πάτρας Β. 29, Κολότσιος Α. 6, Χλωρός Π. 4