English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2013

Ήττα για Αγιο Νέστορα

Ίκαροι Τρικάλων – Αγ. Νέστορας
68-47
      Την ήττα γνώρισαν οι άνδρες του Αγ. Νέστωρα στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 Κατηγορίας της ΕΣΚΑΘ.
Σε αγώνα που έγινε στο ΕΑΚ της Μπάρας ηττήθηκαν από τους Ικάρους με σκορ 68-47.
     Στο 1ο δεκάλεπτο η ομάδα των Ικάρων ήταν συνεχώς μπροστά στο σκορ 8-4 στο 7.11΄και 10-6 στο 6.25΄, για να κλείσει η περίοδος με 16-14 υπέρ των Ικάρων.
    Στο 2ο δεκάλεπτο ο Νέστορας πέρασε για πρώτη φορά μπροστά 17-19 στο 7.57΄δεν μπόρεσε όμως να συνεχίσει και με ένα σερί 14-6 οι Ίκαροι πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 31-25.
       Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να ανοίγει 41-27 στο 5.16΄και 46-34 στο 1.56΄για να κλείσει το δεκάλεπτο με 52-36.
       Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε και άλλο 60-42 στο 5.11΄και 64-44 στο 3.21΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 68-47 υπέρ των Ικάρων.
         Τα δεκάλεπτα (1ος Ικαροι) 1ο 16-14, 2ο 15-11, 3ο 21-11, 4ο 16-11

Έπαιξαν Ίκαροι Τρικάλων (Φόρος Α.) Τσικρικάς Ι. 9(1), Χατζής Κ.  Καμπαγιάννης 9(1), Ρίζος Ι. Γεωργολόπουλος Δ. Μπαρμπαρούσης Φ. 2 Φόρος Χ. Κατούνας Γ. 8, Χατζής Ε. 2, Καλλιάρας Κ. 38.
Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 2, Γεωργόπουλος Μ. Τζιούφας Α. Τσιακμάκης Κ. 5, Μπαλλάς Α. 2, Τσιούλης Α. Τόλλιος Κ. 9(1), Αργύρης Κ. 4, Πάτρας Β. 13 Κολότσιος Α. 2, Χλωρός Π. Μπαρούτας Ε. 10.