English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Ηττήθηκαν οι άνδρες

Νέστορας – Μητρόπολη
54-60

Ήττα στις λεπτομέρειες για τους άνδρες του Νέστορα από την Μητρόπολη στο Δημοτικό Κλειστό. Παρόλο που αγωνίστηκαν με απουσίες (απουσίαζε εκτάκτως και ο Προπονητής) ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, μην επιτρέποντας τη Μητρόπολη να πάρει διαφορά, ηττήθηκαν τελικά με σκορ 54-60.
        Στο 1ο δεκάλεπτο ο Νέστορας προηγήθηκε με 12-9 στο 2.49΄, για να κλείσει η περίοδος με 12-15.
       Στο 2ο καμία ομάδα δεν κατάφερε να πάρει κεφάλι κλείνοντας το ημίχρονο με 22-25 υπέρ της Μητρόπολης.
       Ίδια εικόνα στο 3ο δεκάλεπτο που συνεχίστηκε και στην 4η περίοδο με το σκορ να είναι 51-51 στο 4.42 για να πάρει τελικά τη νίκη η Μητρόπολη με 54-60.
Τα δεκάλεπτα 1ο 12-15, 2ο 10-10, 3ο 20-19, 12-16

Έπαιξαν Νέστορας (Κοτσίρας Γ.) Βλιώρας Χ. Μπάλλας Α. 16(2), Τέγος Κ. 4, Τσάτσος Θ. Βόπης Α. Μπαρούτας Χ. 30(5), Βαρμπομπίτης Χ. 2, Κοντοβουνήσιος Κ. 2.
Μητρόπολη Ε.Δ. (Κοβάτσεβ) Μίσσας Τ. 9(2), Βλάχος Β. 3, Μπαταβάνης Λ. 2, Καρανάσιος Γ. Κωνσταντάκος Ι. Μπιζιώτης Θ. 6, Νότος Κ. 32, Φιλλίπου