English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

Νίκη για Άγιο Νέστορα

Νέστορας – Πελασγοί Ο.Κ
87-54

Με νίκη έκλεισε τον 1ο γύρο του πρωταθλήματος της Β΄ΕΣΚΑΘ η ομάδα του Αγίου Νέστορα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό κλειστό τη Κυριακή 15/1, επιβλήθηκε της ομάδας των Πελασγών με 87-54.
    Μετά και την σημερινή νίκη η ομάδα του Νέστορα έμεινε μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από το Δίλοφο, τον οποίο υποδέχεται την επόμενη Κυριακή στο Δημοτικό κλειστό, σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει και την πρώτη θέση του πρωταθλήματος.
    Στα του σημερινού αγώνα, στο 1ο δεκάλεπτο ο Νέστορας μπήκε δυνατά κάνοντας το 12-2 στο 6.14΄και 15-9 στο 3.30΄για να κλείσει το δεκάλεπτο με 22-12.
    Στο 2ο δεκάλεπτο ανέβηκε και άλλο ο ρυθμός από πλευράς Νέστορα, 33-14 στο 6.57΄και 43-21 στο 3.36΄για να κλείσει το ημίχρονο με 50-27 υπέρ του Νέστορα.
    Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Νέστορας έκανε ένα σερί 28-3 κάνοντας το σκορ 78-30 στο 2.10΄για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 78-34.
    Στο 4ο δεκάλεπτο έπεσε ο ρυθμός και έτσι δόθηκε η δυνατότητα στην ομάδα των Πελασγών να μειώσει το σκορ 82-42 στο 7.06΄ για να τελειώσει το παιχνίδι με 87-54 υπέρ του Νέστορα.
    Τα δεκάλεπτα (1ος ο Νέστορας) 1ο 22-12, 2ο 50-27, 3ο 78-34, 4ο 87-54.
Α.Σ. Αγιος Νέστορας (Τίκος Γ.) Γεωργομάνος Β. 11(2), Σκρέκας Κ. 2,Τσιούλης Α. 2, Βόπης Α. Μπάλλας Α. 17(2), Γεωργόπουλος Μ. 8, Μπίζιος Ρ. 4, Πάτρας Δ. Πάτρας Β. 18, Κολότσιος Α. 23(2), Δασκαλόπουλος Β. 2, Μπαρούτας Ε.
Πελασγοί Ο.Κ. (Γούσιος Απ.)  Βήτας Α. Γιώτας Χ. 12(1) Παπαντώνης Γ.  2, Κυριάκος Ν. 3(1), Αποστόλου Β. 14, Κουρκούτας Δ. 2, Παπαγεωργίου Αλ. 21(4), Κουρκούτας Δ.