English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

Ήττα των ανδρών στους Σοφάδες

Γ.Σ. Σοφάδων- Αγ. Νέστορας
72-58

Την ήττα γνώρισε οι ομάδα των ανδρών 3 αγωνιστικές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος. Σε παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό των Σοφάδων, ηττήθηκε από την ομώνυμη ομάδα με σκορ 72-58.
     Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ η ομάδα του Νέστορα πλήρωσε το κακό 3ο δεκάλεπτο όπου οι Σοφάδες κατάφεραν και πήραν μια σημαντική διαφορά στο σκορ την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος.
    Στο 1ο δεκάλεπτο οι Σοφάδες μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν με 10-4 στο 4.48΄. Με ένα σερί 1-8 ο Νέστορας κατάφερε να κλείσει το δεκάλεπτο προηγούμενος 11-12.
      Το 2ο δεκάλεπτο ξεκίνησε όπως τελείωσε και το πρώτο, με τον Νέστορα να συνεχίζει το σερί κάνοντας το 11-20 στο 5.58΄. Η ομάδα των Σοφάδων αντέδρασε για να πάμε στο ημίχρονο με τον Νέστορα προηγούμενο 29-30.
    Στο 3ο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε, η ομάδα των Σοφάδων πέρασε μπροστά 39-32 στο 6.26΄.  Η διαφορά άρχισε να ανοίγει κι άλλο 50-35 στο 3.32΄, για να κλείσει το δεκάλεπτο με 57-43 για τους Σοφάδες.
        Στο 4ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, οι δύο ομάδες σκοράρανε διαδοχικά, για να πάρει τελικά την νίκη η ομάδα των Σοφάδων με 72-58.
Τα δεκάλεπτα (1οι Σοφάδες) 1ο 11-12, 2ο 29-30, 3ο 28-13, 4ο 15-15.

Έπαιξαν Γ.Σ. Σοφάδων (Παππάς Σ) Βαίόπουλος Κ. 6, Πώποτας Δ. 8(2),  Ζωϊτσάκος Σ. Κασιαρής Σ. 1,  Ακρίβος Ε. 9(1), Ψυχογιός Γ. 5(1), Ζουρνατζής Α. 5(1), Κόγιας Θ. 10, Εκιζόγλου Α. Ζωιτσάκος Τ. 11(2), Παπαευαγελούτας,  Δίκαρος Θ. 17(1).
Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. Τζιούφας Α. 18, Τσιακμάκης Κ. 6,  Μπαρούτας Χ. 2, Τόλλιος Κ. 4, Αργύρης Κ. 6(1), Κολότσιος Α. 13, Μπαρούτας Ε. 9 (1).