English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 24 Δεκεμβρίου 2011

Εφηβικό Πρωτάθλημα.

Α.Σ Αγ. Νέστορας – Ερμής Α.Ο
117-35

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Αγ. Νέστορα στο Εφηβικό πρωτάθλημα Μπάσκετ. Με όπλο την καλή άμυνα, την ταχύτητα στο παιχνίδι και τα ιδανικά τελειώματα των φάσεων, δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Ερμή τον οποίο και συνέτριψε με 117-35.
            Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ ο αγώνας ήταν ένας μονόλογος από την πλευρά του Νέστορα, που από την έναρξη του παιχνιδιού πήρε μεγάλη διαφορά την οποία και συνεχώς διεύρυνε και έτσι ήρθε φυσιολογικά αυτό το μεγάλο σκορ.
            Με το ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου είχαμε ένα 10-0 για τον Νέστορα στο 6.14΄, για να κλείσει η 1η περίοδος με 22-6.
            Στη 2η περίοδο είχαμε το 40-17 στο 5.49΄για να τελειώσει το ημίχρονο με 52-22 υπέρ του Νέστορα.
            Με την έναρξη της 3ης περιόδου ο Νέστορας έκανε σε διάστημα πέντε λεπτών ένα σερί 23-0 κάνοντας το σκορ 75-22 στο 5.04΄κλείνοντας το δεκάλεπτο με 84-28.
            Στην 4η περίοδο η διαφορά συνεχώς μεγάλωνε 95-31 στο 7.07΄ και 111-32 στο 3.51΄, για να φτάσουμε στο τελικό 117-35 υπέρ του Νέστορα.
Τα δεκάλεπτα (1ος Αγ. Νέστορας) 1ο 22-6, 2ο 52-22, 3ο 84-28, 4ο 117-35
Έπαιξαν: Α.Σ. Αγιος Νέστορας (Τίκος Γ.) Γεωργομάνος Β. 8, Τόλλιος Κ. 8, Σκρέκας Κ. 8, Τσιακμάκης Κ. 2, Μπαλλάς Α. 14(2), Γεωργόπουλος Μ. 14, Μπίζιος Ρ. 14, Καταραχιάς Κ. 3(1), Χλωρός Π. , Πάτρας Β. 17, Κολότσιος Α. 26(1), Μπαρούτας Ε. 3.
Ερμής Α.Ο. (Θεοχάρης Μ) Μπλέτσας Ν. Πούλιος Φ. 5(1), Αδάμος Σ. Αρκούδας Β. 5, Παπαστεργίου Α. 8(1), Μπακάλης Γ. 7, Μπαρούτας Χ. 6, Ντιντής Θ. Δήμος Π. 4