English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

Ήττα στη Μητρόπολη για τους Άνδρες

Μητρόπολη – Νέστορας
57-44

Την ήττα γνώρισε η ομάδα των ανδρών του Νέστορα στη γειτονική Καρδίτσα με σκορ 57-44 από την ομάδα της Μητρόπολης.
      Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ η ομάδα του Νέστορα ήταν αναγκασμένη να κυνηγά από την αρχή το σκορ. Αυτό πρόσθετε συνεχώς άγχος στην τελική προσπάθεια με αποτέλεσμα πολλές βιαστικές επιλογές στην επίθεση που δεν έβρισκαν στόχο.
      Η Μητρόπολη μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ 8-4 στο 6.30΄και 15-8 στο 2.55΄, για να κλείσει το δεκάλεπτο με 20-10.
      Στο 2ο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε και άλλο 28-14 στο 4.05΄. Με ένα σερί 0-8 υπέρ του Νέστορα έκλεισε το ημίχρονο με 28-22.
       Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε πάλι να ανοίγει για την ομάδα της Μητρόπολης 36-26 στο 3.10΄, για να κλείσει το ημίχρονο με 46-26.
       Στο 4ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι με τον Νέστορα να πετυχαίνει μόνο την μείωση της διαφοράς φτάνοντας στο τελικό 57-44.
Τα δεκάλεπτα(1η Μητρόπολη) 1ο 20-10, 2ο 8-12, 3ο 18-4, 4ο 11-18

Έπαιξαν Μητρόπολη Ε.Δ. (Κρομμύδας) Θεοδώρου Α. Μπιτζές Χ. Μπενέκης Τσιάστας Θ. Καρανάσιος Γ. 4, Κοβάτσεφ Ι. 8, Παπαντώνης Η. 6,  Θωμόπουλος Ε. Γιαννατζόγλου Χ. 8(1),  Νότος Κ. 28 (2),  Αντωνίου Β. 3(1)
Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 5(1), Τζιούφας Α. 6, Τσιακμάκης Κ. Α. Τόλλιος Κ. 2, Αργύρης Κ. 7(1), Πάτρας Β. 17, Κολότσιος Α. 2, Μπαρούτας Ε. 5.