English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Παιδικό Α.Ο Καλαμπάκας – Αγ. Νέστορας 26-57

Άλλη μια νίκη για το παιδικό του Αγ. Νέστορα στο πρωτάθλημα μπάσκετ. Παίζοντας στην γειτονική Καλαμπάκα με την ομώνυμη ομάδα, δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει την 7η φετινή νίκη συνεχίζοντας αήττητος την κούρσα του πρωταθλήματος.
 Από την έναρξη του αγώνα φάνηκαν οι διαθέσεις της ομάδας του Νέστορα, αφού προηγήθηκε με 0-9 στο 6.42΄και 2-14 στο 3.18 για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 4-18.
  Στο 2ο δεκάλεπτο είχαμε ένα σερί 0-10 για την ομάδα του Νέστορα κάνοντας το σκορ 6-28 στο 4-30΄για να τελειώσει το ημίχρονο με 10-39.
   Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε και άλλο 14-49 στο 3.50΄για να τελειώσει η περίοδος με 21-49.
   Στο 4ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα 22-54 στο 5.23΄ για να τελειώσει το παιχνίδι με το 26-57 και τον Άγ. Νέστορα να προσθέτει άλλη μια νίκη στο ενεργητικό του.

Τα δεκάλεπτα. 1ο 4-18, 2ο 10-39, 3ο 21-49, 4ο 26-57
Έπαιξαν Α.Ο. Καλαμπάκας  Ανδρέου Α. 2,  Κοτσίρας Α. Τριμίτζιος Η. 2, Ράντος Α. 5(1), Τασίκας Δ. 2, Ζαρόπουλος Σ. 4, Μπαρμπάτης Μ. 5, Τασίκας Χ. Καρχαλάκης Π. 6.
Α.Σ. Άγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Κοντοβουνήσιος Κ. 3, Κοτσίρας Φ. Γκριμπογιάννης Π. 2, Τσιακμάκης Κ. 7, Πάτρας Δ. 5, Τσιούλης Αθ. 21, Τόλλιος Κ. 10, Τίκος Β. 2, Τέγος Κ.  5. Παπαναστασίου Ν. 2, Νταούλας Β.