English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Πέμπτη 27 Φεβρουαρίου 2014

Νίκη εφήβων επί της Φαλώρειας

Νέστορας- Φαλώρεια
46-28

Με τη 2η νίκη επί της Φαλώρειας για το πρωτάθλημα εφήβων, συνεχίστηκαν οι υποχρεώσεις των εφήβων, 2 αγωνιστικές πριν το τέρμα. Με τη νίκη αυτή οι έφηβοι βρίσκονται πολύ κοντά στο στόχο, που ήταν η κατάκτηση του πρωταθλήματος και η συμμετοχή για 3η φορά στους ημιτελικούς της Θεσσαλίας (τις 2 προηγούμενες η ομάδα των εφήβων κατέκτησε το πρωτάθλημα Θεσσαλίας φτάνοντας μέχρι τα προκριματικά του Πανελληνίου).
       Στα του αγώνα. Παίζοντας πολύ καλά από την αρχή του παιχνιδιού η ομάδα του Νέστορα δεν έδωσε το δικαίωμα στη Φαλώρεια να δημιουργήσει συνθήκες ντέρμπι. Χαρακτηριστικό του παιχνιδιού οι 0 πόντοι στο 1ο δεκάλεπτο για την Φαλώρεια, με το Νέστορα να παίρνει από την αρχή διαφορά (12-0 στο δεκάλεπτο) και το ημίχρονο να κλείνει 26-9 υπέρ του Νέστορα.
          Στο 3ο δεκάλεπτο η Φαλώρεια έτρεξε ένα επί μέρους 10-15 φτάνοντας κάποια στιγμή τη διαφορά σε μονοψήφιο κλείνοντας την 3η περίοδο με 36-24. Δεν είχε όμως συνέχεια μια και στην τελευταία περίοδο κάνοντας ένα 10-4 ο Νέστορας, κατάφερε να πάρει το παιχνίδι 46-28.
Τα δεκάλεπτα. 1ο 12-0, 2ο 26-9, 3ο 36-24, 4ο 46-28.