English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

Νέα νίκη για Νέστορα

Α.Σ Γόμφοι -   Α.Σ Αγ. Νέστορας
63-85
            Τη 5η νίκη σε 6 αγώνες πέτυχε η Ομάδα του Νέστορα στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΣΚΑΘ, κρατώντας έτσι τη 2η θέση στο πίνακα της βαθμολογίας.
            Αυτή τη φορά παίζοντας εκτός έδρας νίκησε την ομάδα των γόμφων με 63-85.
            Το 1ο δεκάλεπτο ξεκίνησε με το Νέστορα να προηγελιται με 2-10 στο 7.19΄και 5-15 στο 5.48΄για να κλείσει το δεκάλεπτο με 12-24 υπέρ του Νέστορα.
            Στο 2ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα, με το Νέστορα να κάνει το 12-31 στο 7.03΄και 16-38 στο 3.31΄για να τελειώσει το ημίχρονο με 27-42.
            Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να μεγαλώνει και άλλο, 30-51 στο 6.41΄και 33-60 στο 3.42΄για να κλείσει η περίοδος με 42-68.
            Στο 4ο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι, με τον Νέστορα να κάνει το 51-77 στο 4.04΄για να τελειώσει ο αγώνας με 63-85 υπέρ του Νέστορα.

Τα δεκάλεπτα (1οι Α.Σ. Γόμφοι) 1ο 12-24, 2ο 27-42, 3ο 42-68, 4ο 63-85
Έπαιξαν: Γόμφοι Α.Ο. (Τζιατζιάς Α.) Κούβελας Χ. Κατσίβελος 5, Τσιγαρίδας 2, Κούβελας Γ. 6, Μπράμης Φ. Οικονόμου 19, Μαγκούτης Κ. 19(1) Γούλας 12(3).
Α.Σ. Αγιος Νέστορας (Τίκος Γ.) Γεωργομάνος Β. 5, Σκρέκας Κ. 2, Τσιούλης Αθ. 7(1), Μπαλλάς Α. Γεωργόπουλος Μ. 12, Πάτρας Δ. 4, Χλωρός Π. 4, Τόλλιος Κ. 8, Πάτρας Β. 21, Κολότσιος Α. 20(2), Δασκαλόπουλος Β. Μπαρούτας Ε. 2.