English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2012

Ήττα για Άγιο Νέστορα

ΑΣΚ Φαλώρεια – Άγιος Νέστορας
55-51
    Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Αγίου Νέστορα στην 2η αγωνιστική του του 2ου γύρου του πρωταθλήματος της Β΄ ΕΣΚΑΘ. Στην μάχη για την 2η θέση η Φαλώρεια κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι με την ίδια διαφορά που είχε χάσει στον πρώτο γύρο. Παρόλο που στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού η ομάδα του Νέστορα βρισκόταν μπροστά στο σκορ δεν μπόρεσε να αντέξει μέχρι τέλους την πίεση των γηπεδούχων και φτάσαμε σε αυτό το 55-59.
    Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Νέστορας έπαιξε σήμερα με σημαντικές απουσίες βασικών παικτών (Μπαρούτας, Γεωργομάνος, Μπάλλας, Μπίζιος εκτός) που σίγουρα η παρουσία τους θα μπορούσε να διαμορφώσει αλλιώς την εξέλιξη του παιχνιδιού.
    Στο πρώτο δεκάλεπτο η Φαλώρεια προηγήθηκε με 5-2 στο 6.30΄αλλά με ένα σερί 1-10 η ομάδα του Νέστορα έκανε το 6-12 για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 10-12.
    Στο 2ο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες σημειώνανε διαδοχικά πόντους μέχρι το 18-18 στο 5.10΄. Από εκεί και μετά με ένα σερί 5-12 ο Νέστορας κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο 23-30.
    Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Νέστορα συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό 25-34 στο 6.55΄ και 31-39 στο 1.55΄για να τελειώσει το δεκάλεπτο με 37-41 υπέρ του Νέστορα.
    Στο τέταρτο δεκάλεπτο είχαμε τη ισοφάριση 43-43 στο 5.44΄46-49 στο 4.50΄για να κερδίσει τελικά τον αγώνα η Φαλώρεια με 55-51.
Τα δεκάλεπτα (1η Φαλώρεια) 1ο 10-12, 2ο 23-30, 3ο 37-41 4ο 55-51.
Έπαιξαν Φαλώρεια ΑΣΚ  (Τσίμας Ι) Άντριτς Ν. 1, Νάκας Ι. 6(1), Γκουλιόπουλος Κ. 16, Πλεξίδας Γ. 17, Πλεξίδας Α. Τζήμας Χ. 12(1). Ρεντζελάς Β. Γκουλίτος  Α. 3. Λασκαράτος Α.
  Α.Σ. Αγιος Νέστορας (Τίκος Γ.), Βόπης Α. 2 Τσιακμάκης Κ. 6, Γεωργόπουλος Μ. 2, Χλωρός Π. Πάτρας Β. 13, Πάτρας Δ. Κολότσιος Α. 14(2), Δασκαλόπουλος Ε. 2, Σκρέκας Κ. Τσιούλης Α. Μπαλωμένος Αθ. Τόλλιος Κ. 12(2),