English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

3ο δεκάλεπτο και απουσίες έφεραν την ήττα

Γ.Σ. Φύλλο-Νέστορας
70-57

Οι πολλές απουσίες και το καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο έφεραν την ήττα για την ομάδα των ανδρών του Νέστορα, μέσα στο γήπεδο του Παλαμά
      Παρά την μεγάλη προσπάθεια δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη από την ομάδα του Φύλλου.
      Στο 1ο δεκάλεπτο το Φύλλο προηγήθηκε με 1008 στο 5.10΄ για να κλείσει η περίοδος με 12-14 για τον Νέστορα.
      Στη 2η περίοδο ίδια εικόνα, 17-21 στο 5-11΄ για να κλείσει το ημίχρονο με 28-28
     Στο τρίτο δεκάλεπτο με ένα σερί 8-0 το Φύλλο κάνει το σκορ 36-28,  και με την διαφορά συνεχώς να μεγαλώνει 46-34 στο 2.25΄ φτάσαμε στη λήξη του δεκαλέπτου με τους γηπεδούχους να προηγούνται 51-37.
      Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα με τους γηπεδούχους να κρατάνε τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο, για να φτάσουμε στο τελικό 70-57.
     Τα δεκάλεπτα 1ο 12-14, 2ο 16-14, 3ο 23-9, 4ο 19-20