English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Νίκη για Άγιο Νέστορα

Φαλώρεια – Αγ. Νέστορας
57-64

Με νίκη πέρασε μέσα από την έδρα της Φαλώρειας η ομάδα του Αγίου Νέστορα, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος basket της Α2 ΕΣΚΑΘ. ΣΕ παιχνίδι που έγινε το Σάββατο 17/11 στο ΕΑΚ της Μπάρας ο Νέστορας επιβλήθηκε της Φαλώρειας με σκορ 57-64, κερδίζοντας έτσι την 2η νίκη σε 3 αγώνες.
     Στο 1ο δεκάλεπτο η ομάδα του Νέστορα μπήκε από την αρχή μπροστά στο σκορ 2-6 στο 8.15΄και 9-13 στο 3.36΄για να κλείσει το δεκάλεπτο με 14-21 υπέρ του Νέστορα.
     Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα της Φαλώρειας με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια 28-28 στο 2.12΄, κλείνοντας το ημίχρονο με 30-32 υπέρ του Νέστορα.
    Στο 3ο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ 33-34 στο 5.52΄με τον Νέστορα να παίρνει μια μικρή διαφορά 35-42 στο 3.42΄, για να τελειώσει και το 3ο δεκάλεπτο με 45-50 υπέρ του Νέστορα.
    Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να ανοίγει για τον Νέστορα 50-58 στο 4.45΄και 52-62 στο 3.10΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 57-64 υπέρ του Νέστορα.
     Τα δεκάλεπτα (1η Φαλώρεια) 1ο 14-21, 2ο 16-11, 3ο 15-18, 4ο 12-14.
Έπαιξαν Φαλώρεια (Τσίμας Γ.) Ευαγγελακόπουλος Γ. Νάκας Ι. 5, Τριγώνης Σ. Πλεξίδας Α. Νικολούσιος Β. 6, Βελισσαράκος Ι. 3, Γκουλιόπουλος Κ. 16(1), Τσάτσος Θ. 6, Μπάχας Δ. Πλεξίδας Γ. 8, Γκολίτος Α. Τζήμας Χ. 13(2)
Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 2, Τζιούφας Α. Τσιακμάκης Κ. 2, Μπαλλάς Α. 6(1) Νικολάου Γ. Τσιούλης Α. Τόλλιος Κ. 3(1), Αργύρης Κ. Πάτρας Β. 9(1), Κολότσιος Α. 22(1), Μπαρούτας Ε. 9(1), Γεωργόπουλος Μ. 11