English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Με το αριστερό στη νέα χρονιά οι άνδρες

Νέστορας – Σπάρτακος
55-69

Με ήττα έκλεισε ο πρώτος γύρος για την νεανική ομάδα του Νέστορα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ. Παρά την μεγάλη προσπάθεια δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Σπάρτακου.
     Το κακό πρώτο δεκάλεπτο έδωσε την δυνατότητα στην ομάδα της Λάρισας να πάρει μια σημαντική διαφορά 10-23, την οποία και κράτησε μέχρι το ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Νέστορας κατάφερε να είναι κοντά στο σκορ φτάνοντας στο 47-53 με τη λήξη, δεν είχε όμως συνέχεια στην τελευταία περίοδο γνωρίζοντας έτσι την ήττα με 55-69.
Τα δεκάλεπτα 1ο 10-23, 2ο 29-41, 3ο 47-53, 4ο 55-69

Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 3, Μπαρούτας Χ. 26(2) Τσιακμάκης Κ. Μπάλλας Α. 2, Κοντογεώργος Π. Τέγος Κ. 2, Τόλλιος Κ. 14(2), Τσάτσος Θ. 2, Βόπης Α. Γκριμπογιάννης Π. Βαρμπομπίτης Χ. 6(1), Κοντοβουνήσιος Κ.

Σπάρτακος ( Κουπούλης) Μάνης Χ. 5, Νταλός Δ. Αδαμόπουλος Σ. 2, Δούρος Θ. 4, Τσιούλκας Ι. 2, καλέτσιος Δ. 5(1), Δραγατογιάννης Χ. 22, Μουσκολίτης Β. 2, Στεργίου Α. Παπαγεωργόπουλος Ι. 8(1) Καραδήμας Χ. 17(3), Λαλάκης Χ. 2