English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου 2012

Παιδικό Αγ. Νέστορας - Ερμής 65-43

Αγ. Νέστορας -  Ερμής
65-43
     Άλλη μια νίκη την 6η στη σειρά για το παιδικό του Αγίου Νέστορα στο πρωτάθλημα μπάσκετ.
      Ο γηπεδούχος αυτή τη φορά Νέστορας δεν δυσκολεύτηκε να περάσει για δεύτερη φορά το εμπόδιο του Ερμή γράφοντας άλλη μια νίκη με 65-43.
    Στο 1ο δεκάλεπτο ο Νέστορας μπήκε δυνατά κάνοντας το 11-4 στο 4.39΄ για να πλησιάσει ο Ερμής 13-12 στο 2.55΄. Με ένα σερί 8-0 στο υπόλοιπο της περιόδου ο Νέστορας πήγε το σκορ στο 21-12.
    Στη 2η περίοδο η διαφορά άρχισε να ανοίγει 29-13 στο 4.59΄για να τελειώσει το ημίχρονο με 33-20 υπέρ του Νέστορα.
   Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του Νέστορα με ένα σερί 16-0 έκανε το σκορ 49-20 στο 3.52΄ φτάνοντας με την λήξη του δεκαλέπτου τη διαφορά στους 33 πόντους 59-26.
   Στο τελευταίο δεκάλεπτο έπεσε ο ρυθμός από πλευράς Νέστορα δίνοντας τη δυνατότητα στον Ερμή να μαζέψει τη διαφορά, 61-37 στο 3.35΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 65-43 υπέρ του Νέστορα.

Τα δεκάλεπτα (1ος ο Νέστορας) 1ο 21-12, 2ο 33-20, 3ο 59-26, 4ο 65-43.