English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη για τους έφηβους του Νέστορα

Α.Σ. Αγ. Νέστορας – Φαλώρεια ΑΣΚ
79-37

Με νίκη συνέχισε το πρωτάθλημα η ομάδα των εφήβων του Νέστορα. Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό, το Σάββατο15/12, επιβλήθηκε της Φαλώρειας με σκορ 79-37. Όπως φαίνεται και από την εξέλιξη του σκορ μόνο στο 1ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες είχαν πρόβλημα στο σκοράρισμα, μπήκαν μουδιασμένα με το κρύο να είναι έντονο στο Δημοτικό δυσκολεύοντας τις προσπάθειες των παικτών. Στα υπόλοιπα δεκάλεπτα οι δύο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν μπάσκετ με τον Νέστορα να μην αντιμετωπίζει ιδιαίτερο πρόβλημα φτάνοντας εύκολα στη νίκη.
       Στο 1ο δεκάλεπτο ο Νέστορας προηγήθηκε 8-3 στο 3.03΄για να κλείσει το δεκάλεπτο με 11-9.
     Στο 2ο δεκάλεπτο με ένα σερί 10-3 γίνεται το σκορ 21-12 στο 6.32΄για να κλείσει το ημίχρονο με 33-20 για το Νέστορα.
     Στο 3ο δεκάλεπτο ίδια εικόνα με τον Νέστορα να ανεβάζει την διαφορά 43-23 στο 4.40΄για να τελειώσει η περίοδος με 51-30.
     Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά  άνοιξε και άλλο 63-37 στο 4.13΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 79-37.
Τα δεκάλεπτα (1ος Νέστορας) 1ο 11-9, 2ο 33-20, 3ο 51-30, 4ο 79-37

Έπαιξαν Α.Σ. Αγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Πάτρας Δ. 2, Τζιούφας Α. 9, Τσιακμάκης Κ. 4, Γκριμπογιάννης Π. 2, Μπάλλας Α. Τόλλιος Κ. 11(1), Αργύρης Κ. 8(1) Πάτρας Β. 36, Κολότσιος Α. 4, Χλωρός Π. 3
Φαλώρεια ΑΣΚ. (Τσίμας Γ.) Ευαγγελακόπουλος Γ. 5(1), Μπάχας Δ. Λάμπας Α. Καρανίκας Θ. 5, Νικολούσιος Β. 8, Τζουρτζιώτης Κ. 2, Ρετζελάς Γ. 17(2)