English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Τρίτη 3 Ιανουαρίου 2012

Παιδικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ

Αγ. Νέστορας – Ίκαροι
79-55
Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε η ομάδα του Αγ. Νέστορα για το Παιδικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ.
Σε παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό Κλειστό την Δευτέρα 2/1/2012 η ομάδα του Νέστορα επιβλήθηκε των Ικάρων με σκορ 79-55.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα του Νέστορα επέβαλε το ρυθμό που ήθελε παίζοντας κατά διαστήματα καλό μπάσκετ και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ομάδα των Ικάρων να διεκδικήσει κάτι δείχνοντας από την αρχή της διαθέσεις της. Ήδη στο 5.46΄το σκορ ήταν 12-5 και με ένα σερί 16-4 έκλεισε το δεκάλεπτο με τον Νέστορα να προηγείται με 28-9.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο έπεσε ο ρυθμός από πλευράς του Νέστορα 32-17 στο 7.36΄και 36-23 στο 3.45΄για να τελειώσει το ημίχρονο με 44-25 υπέρ του Νέστορα.
Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άρχισε να μεγαλώνει 54-27 στο 4.59΄. Από το σημείο αυτό η ομάδα των Ικάρων προσπάθησε να μαζέψει τη διαφορά, κάτι που πέτυχε σε μεγάλο βαθμό 56-40 στο 1.58΄για να κλείσει η 3η περίοδος με 58-44 υπέρ του Νέστορα.
  Στην τέταρτη περίοδο η διαφορά άρχισε πάλι να ανοίγει υπέρ της ομάδας του Νέστορα 68-51 στο 5.07΄και 74-55 στο 2.55΄για να τελειώσει το παιχνίδι με 79-55, για τον Νέστορα που πέτυχε την δεύτερη νίκη του στο Πρωτάθλημα.
Τα δεκάλεπτα (1ος ο Νέστορας) 1o 28-9, 2o 44-25, 3o 58-44, 4o 79-55
Έπαιξαν  Α.Σ. Άγ. Νέστορας (Μπάλτος Β.) Κοτσίρας Φ. Γκριμπογιάννης Π. 2, Τσιακμάκης Κ. 18, Κοντοβουνίσιος Κ. Πάτρας Δ. 17, Τσιούλης Αθ. 19, Τίκος Β. Τόλλιος Κ. 23(1), Νταούλας Β.
Ικαροι Ακαδ. Τρι. (Ψύχος Στ.) Ζησόπουλος Θ. 2, Βότσιος Ν. 7, Φλώρος Γ. Γκότζις Κ. Ζαχαράκης Β. 4, Παπανδρέου Δ. 30(2), Νικλητσιώτης Χρ. 12.