English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2014

Ήττα στην πρεμιέρα του 2ου γύρου οι άνδρες

Νέστορας-Αετοί Λάρισας
48-59

Με το αριστερό ξεκίνησαν τον 2ο γύρο οι άνδρες του Νέστορα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΘ. Ηττήθηκαν στον εντός έδρα αγώνα από τους Αετούς Λάρισας με σκορ 48-59.
       Στο πρώτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με το Νέστορα να καταφέρνει να κλείσει την περίοδο προηγούμενος 16-15. Δεν είχε συνέχεια όμως στο 2ο δεκάλεπτο με του Αετούς να κάνουν ένα επιμέρους 6-18 κλείνοντας το ημίχρονο με 22-33.
     Στο 3ο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε με τον Νέστορα να κάνει ένα επιμέρους 20-10 κάνοντας το σκορ 42-43. Δεν είχε όμως συνέχεια η προσπάθεια στο 4ο δεκάλεπτο με την ομάδα της Λάρισας να παίρνει τελικά τη νίκη με 48-59.
Τα σετ 1ο 16-15, 2ο 6-18, 3ο 20-10, 4ο 6-16